faq.php مرکز شتابدهی Trig Upچرا باید در مرکز شتابدهی TrigUP ثبت نام کنم؟

مرکز شتابدهی TrigUp با هدف حمایت از ایده ها و تیم های مستعد در حوزه‌های مورد تقاضا راه اندازی شده است. این مرکز تلاش میکند تا با ارائه ابزارهایی مانند سرمایه گذاری اولیه، مربیان و منتورهای با سابقه و با تجربه، زیر ساخت های فنی و سخت افزاری و ... به رشد و شکوفایی این صنایع در کشور کمک کرده و راه را برای ورود این ایده ها به بازارهای بزرگ داخلی و خارجی فراهم کند. 
افرادی که ایده و تیم خوبی دارند می توانند با ثبت نام در مرکز شتابدهی TrigUp راه را برای افزایش احتمال موفقیت خود هموار سازند.

چگونه می توانم در TrigUP ثبت نام کنم؟

به راحتی و با ورود به وب سایت TrigUp.com در بخش ثبت ایده، با پاسخ دادن به سوالات ارائه شده، ایده خود را ارائه کنید
 

میزان سرمایه گذاری TrigUp در تیم های پذیرفته شده چقدر است؟

TrigUp با ارائه سرمایه اولیه به تیم های پذیرفته شده در برنامه شتابدهی، به مبلغ 400 میلیون ریال، یکی از بزرگترین دغدغه های صاحبان ایده موفق را هموار می سازد.

مرکز شتابدهی TrigUP بر روی چه نوع ایده ها و تیم هایی سرمایه گذاری می کند؟

تمرکز مرکز شتابدهی TrigUp پس از ادغام با شناسا، با توجه به توانمندی خود در بازار و افراد باتجربه تیم خود، در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری های حوزه سلامت، فناوری های مالی (فین تک)، راهکارهای سبک زندگی، فناوری های آموزشی، مدیریت منابع طبیعی و تولید محتوا است.

نحوه انتخاب و پذیرش ایده ها در TrigUP چیست؟

درهای تریگ آپ همیشه به روی صاحبان ایده باز می باشد. آن ها می بایست ایده های خود را در بخش ثبت ایده، وارد نمایند. ایده های ثبت شده بررسی شده و طبق برنامه اعلام شده جهت مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آید. ایده های تایید شده وارد برنامه یک ماهه  فشرده توانمندسازی شده و توانایی ارائه ایده خود را در برنامه iDeaRing بدست می آورند. آن دسته از ایده هایی که موفق به کسب امتیاز مناسب می شوند وارد برنامه شتابدهی می شوند.

علاوه بر سرمایه گذاری، TrigUP چه نوع حمایت های دیگری انجام می دهد؟

مرکز شتابدهی TrigUp علاوه بر سرمایه گذاری خرد بر روی ایده شما، محل برگزاری جلسات، محل مناسب برای استقرار تیم، منتورهای فنی و کسب و کار با تجربه و صاحب نام، اتصال به بازارهای موفق ایران و جهان جهت بازاریابی و فروش و نیز زیر ساخت هایی مانند سرور، اینترنت پر سرعت و ... در اختیار تیم ها قرار می دهد
 

TrigUP در ازاء خدمات خود از استارتاپ چه می خواهد؟

مرکز شتابدهی در ازاء کلیه خدماتی که در اختیار صاحبان ایده جهت راه اندازی یک کسب و کار موفق قرار می دهد تنها 15 درصد از سهم پروژه را دریافت خواهد کرد.
 

محل استقرار تیم های پذیرفته شده در TrigUP کجاست؟

در حال حاضر محل استقرار تیم های استارتاپی خیابان مطهری، نبش خیابان سهروردی پلاک 94 است. البته مرکز شتابدهی جهت گسترش فعالیت های خود در نقاط مختلف شهر تهران و دیگر شهرهای ایران در حال راه اندازی مراکز شتابدهی تخصصی است که به زودی اطلاعات بیشتری از آنها منتشر خواهد شد
 

دوره پسا شتابدهی و یا Post TrigUp چیست؟

در پسا شتابدهی تیم های با انگیزه و مستعدی که علی رغم پتانسیل بالا موفق به جذب سرمایه نشدند فرصت خواهند داشت تا رشد کنند و به بلوغ کافی برای جذب سرمایه از vc ها دست یابند. این دوره فقط به استارتاپ های شتابندهنده تریگ آپ اختصاص ندارد و کلیه استارتاپ هایی که:

  • محصول/ خدمت آن ها وارد بازار شده است
  • مدل کسب و کار آن ها اعتبارسنجی اولیه شده است
  • موفق به کسب درآمد حداقلی شدند

 می توانند در این دوره ثبت نام و پذیرش شوند. سقف سرمایه گذاری تریگ آپ در این دوره 500 میلیون تومان خواهد بود و سهم تریگ آپ در مذاکره با توافق طرفین تعیین خواهد شد.

چه افرادی ایده های ثبت شده را ارزیابی می کنند؟

ایده ها توسط مدیران کسب و کار و مدیران پروژه های فنی و بازاریابی تریگ آپ و شناسا و همچنین صاحبان برترین و موفق ترین کسب و کارهای ایرانی و غیر ایرانی بررسی خواهند شد. می توانید تیم های TrigUp را در بخش "استارتاپ ها" مشاهده فرمایید.

خصوصیت ایده هایی که احتمال پذیرفته شدن دارند، چیست؟

خصوصیت اصلی ایده هایی که  در حوزه های مورد تقاضا پذیرفته می شوند علاوه بر تکمیل فرم ثبت ایده بصورت کامل و شفاف، برخورداری از تیم منجسم و محصول کمینه می باشد. ایده ها همچنین می بایست دارای ویژگی کاملا منحصر به فرد، قابل ارائه و همراه با بازار هدف مشخص و معین با امکان گسترش و توسعه باشند.

تعداد افراد تیم ایده دهنده چند نفر باید باشد؟

تیم ایده دهنده می بایست دارای قابلیت های مدیریتی، بازاریابی و فنی باشد. به همین دلیل پیش بینی می کنیم بسته به ایده شما، حداقل افراد تیم می بایست 3 نفر باشد تا احتمال موفقت بیشتر و احتمال پذیرش در TrigUp را بدست آورند.
 

اگر تیم کاملی هم نداشته باشم، می توانم در TrigUP ثبت نام کنم؟

بله. افرادی که دارای ایده های مناسب می باشند می توانند با شرکت در برنامه های مختلفی که به طرق مختلف از طریق وب سایت TrigUp.com و it-cafe.ir اعلام می شوند شرکت کنند و با راهنمایی های همکاران ما اقدام به گسترش شبکه همکاران خود کرده و تیم خود جهت ارائه ایده خوب و باقابلیت، تکمیل کنند.
 

اگر ایده هایی داشته باشم که زمان زیادی است بر روی آن کار کرده ام هم می توانم ثبت کنم؟

بله.
 

چقدر از مدت 6 ماه برنامه شتابدهی TrigUP باید در آن جا حضور داشته باشم؟

صاحب کسب و کار می بایست بیشتر زمان و تمرکز خود را جهت افزایش احتمال موفقیت، بر روی ایده خود در محل استقرار مرکز شتابدهی TrigUp بگذارد. در این مدت رویدادهای تفاوت، کارگاه های تخصصی برگزار می شود و منتورها حضور خواهند داشت که استفاده از ان موقعیت ها می تواند احتمال موفقیت ایده شما را بسیار بیشتر کند.

TrigUP فقط در تهران است؟ اگر در تهران نباشم می توانم ثبت نام کنم؟

بله. فعلا در تهران در آدرس اعلام شده خواهد بود.
 

فرآیند ثبت نام، پذیرش و اتمام برنامه شتابدهی چگونه است و چقدر طول می کشد؟

به نحوه ثبت نام و پذیرش در تریگ آپ در سوال دیگری جواب داده شد. مدت زمان برنامه شتابدهی تا برگزاری رویداد DemoDay در حدود 6 ماه خواهد بود که 1 ماه آن دوره پیش شتابدهی خواهد بود.

چه چیزهایی اولویت بیشتری در پذیرش TrigUP دارند؟

ایده هایی که در حوزه هایی مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری های حوزه سلامت، فناوری های مالی (فین تک)، راهکارهای سبک زندگی، فناوری های آموزشی، مدیریت منابع طبیعی و تولید محتوا  باشند احتمال پذیرش بیشتری در TrigUp خواهند داشت.

آیا باید ایده من برای پذیرش طرح کسب و کار داشته باشد؟

خیر. برای پذیرش در تریگ آپ نیازی به داشتن طرح کسب و کار کامل یا BP نخواهید داشت

اگر تیم کاملی نداشته باشید آیا TrigUP کمکی به من می کند؟

شما می توانید با شرکت در برنامه های مختلف کافه آی تی و دیگر برنامه هایی که از طریق همین وب سایت و وب سایت کافه آی تی اطلاع رسانی می شود، جهت آشنایی با افراد دیگر و تکمیل تیم خود اقدام نمایید
 

اگر در شرکتی مشغول به کار باشم، بازهم می توانم در برنامه شتابدهی شرکت کنم؟

خیر. افراد اصلی و Co-Founder ها می بایست بر روی ایده خود در مدت زمان اعلام شده تمرکز کاملی داشته باشند به همین دلیل افرادی که بصورت دائم در محل دیگری مشغول به کار هستند نمی توانند بر روی ایده خود تمرکز داشته و آنرا به موفقیت برسانند.
 

برای حضور در TrigUP باید شرکت ثبت شده داشته باشم؟

خیر
 

اگر میزان سرمایه اولیه برای راه اندازی ایده بیشتر از مبلغ پیشنهادی شما باشد چه؟

در شرایط خاص در حین برنامه شتابدهی، پس از بررسی ایده و نیازمندی ها، احتمال افزایش سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.
 

منتورها چگونه به رشد ایده کمک می کنند؟

منتورهای TrigUp با حضور مستمر در مرکز شتابدهی و کافه آی تی از کلیه توانمندی خود در راهنمایی و هدایت شما و نیز معرفی بازارهای خوب و قابل رشد، استفاده خواهند کرد. این شما هستید که باید بتوانید از آنها بهره بیشتری ببرید!
 

پس از اتمام برنامه شتابدهی چه اتفاقی می افتد؟

پس از اتمام برنامه شتابدهی، کسب و کار ها در کنار سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت تا بر اساس نیاز خود، سرمایه مناسب جهت پیشرفت و آغاز یک تحول بزرگ را جذب کنند. TrigUp در رویدادی به نام Demo Day همه ده ها سرمایه گذار را در کنار شما قرار خواهد داد.
 

آیا TrigUP در تصمیم گیری های ایده دخالتی هم می کند؟

خیر. ایده برای شماست و مرکز شتابدهی هیچگونه دخالتی در تصمیمات شما نخواهد داشت. TrigUp تنها ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا شما بتوانید احتمال موفقیت کسب و کار شما را افزایش دهد. 
 

آیا سن من در پذیرش ایده تاثیری دارد؟

خیر
 

سرمایه گذاری بر روی ایده در پایان دوره چگونه انجام می شود؟

سرمایه گذارانی که در روز Demo Day با ایده شما آشنا شده اند، پیشنهاد سرمایه گذاری را از طرف شما دریافت خواهند کرد. TrigUp در این مرحله هیچگونه افزایش سرمایه و سهمی بر روی پروژه شما انجام نخواهد داد.
 

در برنامه پیش شتابدهی TrigUP چه اتفاقی می افتد؟

در برنامه پیش شتابدهی که بصورت فشرده در 1 ماه برگزار می شود، صاحبان ایده با حضور در برنامه از کارگاه های آموزشی کسب و کار و فنی بهره مند خواهند شد. در این رویداد افراد خود را آماده ارائه مناسب ایده در انتهای برنامه (iDeaRing) را بدست خواهند آورد
 

iDea Ring چیست؟

رویداد یک روزه ای است که ایده های حاضر در برنامه Pre-TrigUp با حضور در آن به ارائه کوتاه و سریع ایده و پاسخگویی به سوالات داوران اقدام خواهند کرد. 8 ایده برتری که حداقل امتیاز را کسب کنند، موفق به حضور در TrigUp خواهند شد.
 

مالکیت معنوی ایده من در TrigUP چگونه حفظ می شود؟

هر روز ایده های مختلفی در TrigUp ثبت می شوند که برخی از آنها حتما شباهت هایی با یکدیگر دارند. به همین دلیل TrigUp وظیفه اخلاقی و حرفه ای خود می داند که حافظ و نگهداری امین ایده های شما باشد
 

چگونه از پذیرش یا عدم پذیرش ایده مطلع می شوم؟

در زمانبندی های اعلام شده، برروی وب سایت، از طرق مختلف رسانه ای، ایده های پذیرفته شده، معرفی خواهند شد
 

آیا TrigUP کارآموز هم می پذیرد؟

بله
 

فرآیند پذیرش در دوره Post TrigUp چگونه است؟

تیم های متقاضی دوره پسا شتابدهی نیز می بایست مشخصات ایده خود را به طور کامل در بخش ثبت ایده در سایت TrigUp وارد نمایند. ایده های ثبت شده بررسی شده و طبق برنامه اعلام شده جهت مصاحبه حضوری از آن ها دعوت به عمل می آید. در صورت کسب امتیازات لازم در جلسه مصاحبه، این تیم ها می تواند وارد برنامه Post TrigUp شده و از امکانات آن بهره مند گردند.

تیم های حاضر در دوره Post TrigUp از چه امکاناتی برخوردار خواهد شد؟

با توجه به میزان رشد تیم ها در مرحله پسا شتابدهی، TrigUp فضای کار، زیرساخت فنی، سرمایه مورد نیاز و از همه مهم تر دسترسی به شبکه مشاوران و متخصصین خبره را برای تیم ها فراهم می آورد.

میزان سرمایه گذاری در دوره Post TrigUp به چه میزان خواهد بود؟

میزان سرمایه گذاری در دوره پسا شتابدهی بسته به شرایط تیم تا 3 میلیارد ریال خواهد بود. در شرایط خاص این عدد قابلیت افزایش را خواهد داشت.

آیا تیم های Post TrigUp هم امکان ارائه در Demo Day راخواهند داشت؟

بله، این امکان برای تیم های پسا شتابدهی هم دیده شده تا در بخشی خاص از مراسم Demo Day بتوانند ایده های خود را به سرمایه گذاران و علاقمندان ارائه دهند.